design
 

Činnost sboru v roce 2012:

Náš sbor má 78 členů.
01/2012 - odevzdání elektroodpadu v rámci projektu "Recyklujte s hasiči"
01/2012 - přihlášení našich www-stránek do soutěže Zlatý erb

10.2.2012 - okrsková výroční schůze
Tři zástupci SDH Vyskytná se zúčastnili okrskové výroční schůze v Branišově, kde byl, za přítomnosti dalších zástupců SDH z našeho okrsku i za přítomnosti Ing. Hörnera z HZS, starostou okrsku br. Burianem shrnut rok 2011. Dále Ing. Hörner všechny přítomné seznámil s činností a výsledky HZS. Následovala diskuse a závěr schůze. Za velmi hladký průběh schůze patří dík SDH Branišovu.

18.2.2012 - Masopust
37 členů a přátel našeho SDH se tento den převléklo do různorodých masek, aby se zúčastnilo třetího masopustního průvodu obcí Vyskytná. Za doprovodu harmoniky a bubnů tedy obešli pěknou řádku chalup uklízečky, maxičani, hippiezačky, kominík, mafián, PiPi dlouhá punčocha, prasátko i s řezníky, ovečka Timmy, opravář, nuzák s kárkou, vodník, Marfuša i Ivánek, vosa, mochomůrka i hříbek a mnoho dalších. Zazpívali, zatančili a snad i nějakou tu legraci udělali. Ochutnali nejrůznější šnaps, koblížky, chlebíčky a mnoho dalšího výtečného, co štědrý vyskytenský lid nabídnul. Tímto patří veliký dík všem, kteří na nás čekali a kteří se s námi o Masopustu u svých domovů poveselili !! Jsme rádi, že masopustní tradice v naší obci zůstala zachována.

25.2.2012 - Hasičský ples
Protančili jsme troje střevíčky. Děkujeme všem sponzorům !! Velké díky patří i skupinám CHICASTAR z Nového Rychnova a HASIČKÁM za jejich výborná vystoupení. A v neposlední řadě velká gratulace výherci hlavní ceny - plazmové 3D televize. Blahopřejeme!

16.3.2012 - okrsková schůze v Branišově
21.3.2012 - se konal slavnostní ceremoniál vyhlášení vítězů soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky Kraje Vysočina v kategorii pro sbory dobrovolných hasičů. My jsme se k našemu velkému překvapení a radosti dostali až do finálové trojice a z ceremoniálu si odnesli hodnotné ceny za 3. místo !!! V konkurenci dalších 21 sborů z kraje Vysočina nás tento výsledek více než těší :-).

25.3.2012 - řádná schůze SDH Od měsíce března probíhá rekonstrukce klubovny v hasičárně. Všem přispívajícím členům patří veliké díky za jejich účast.

21.4.2012 - se uskutečnil sběr šrotu. Děkujeme občanům za výbornou spolupráci a svým členům za účast na sběru.

30.4.2012 - se SDH Vyskytná spoluúčastnila na organizaci Stavění máje a Čarodějnic ve Vyskytné. Obě akce probíhaly za pěkného počasí a v přátelské atmosféře.

26.5.2012 - a tak jsme tu Máj i uhájili a pokáceli. Za vůně pečeného pašíka, párečků v rohlíku, točeného pivečka i ledově vychlazeného šnapsu, při kouzelnickém představení, cyklo-akrobacii a břišních tanečnic jsme se rozloučili s měsícem květnem a těšíme se na začátek nové soutěžní hasičské sezóny.

9.6.2012 se naše soutěžní družstva mužů, žen a dětí zúčastnila okrskové soutěže ve Stříteži pod Křemešníkem. Počasí trochu zlobilo, ale za to ten GULÁŠ !!! Ten teda byl ! K tomu krásné 3. místo našich mužů a 2. místo dětí...vydařené dopo-odpoledne....

16.6.2012 jsme vyrazili do boje o Pohár starosty města Pelhřimova. Po dnech plných chladného a deštivého počasí konečně nastalo to pravé palermo. Z 12 družstev mladých hasičů se naše 2 týmy dětí umístily ve spodních řadách tabulky. Nevadí. Příště to bude určitě lepší ! O to větší bylo překvapení a hlavně radost z 1. místa žen. Ve vyrovnaném boji 4 družstev naše hasičky uhájily předloňské prvenství a odvezly si domů krásný zlatofialový pohár. Vyskytenští muži se soutěže neúčastnili, prvenství a putovní pohár si odvezlo družstvo z Markvarce.

23.6.2012 jsme pořádali ve Vyskytné noční soutěž. I přes pár maličkostí, které musíme do příště vyladit, se soutěž nadmíru vydařila. Soutěže se účastnilo 6 družstev mladých hasičů a 18 družstev dospělých. Bratři z SDH Branišova opět nezklamali a získali 1. místo, na paty jim šlapali bratři z SDH Střítež p.Kř. a 3. místo si odvezli bratři z Hněvkovic. U dětí tentokráte bodovalo naše družstvo A, na 2. místě děti ze Sedlišť a 3. místo obsadily děti ze Stříteže. Vyskytenská družstva žen zažila ovšem to, co se ještě nikdy nestalo. Asi to bylo tím, že si jen tak odběhly od plotny, grilu, pípy a kořalky, aby narychlo odcvičily a vrátily se ke svým úkolům, možná proto se na svůj útok tak nesoustředily a snad ani ty nervy neměly a ...... zaběhly svůj "osobní" rekord, a to čas 28,36 s. Bylo to velké překvapení nejen pro ně, ale i pro jejich manažera, který v takový čas snad ani nikdy nevěřil. Na druhém místě skončilo družstvo žen B také s velmi pěkným časem a 3. místo si odvezly sestry z Hněvkovic. Jenom bychom ještě mohli napsat, že čas vyskytenských žen byl celkově 4. nejlepší :-). Jen tak dál !!! Soutěž jsme ukončili po velmi zdařilé taneční párty kolem 5. hodiny ranní. Děkujeme všem členům, kteří se aktivně podíleli na přípravě a organizaci soutěže !

7.7.2012 vyrazilo jedno soutěžní družstvo žen do boje o pohár starosty obce Putimov. Nová členka Mirka, která poprvé držela hadice den předtím, předvedla výborný výkon a také díky ní, jsme se opět vešly pod 30-ti sekundovou hranici a získaly pohár za 2. místo. Radost byla veliká. V konkurenci 8 družstev žen jsme v toto umístění ani nedoufaly.

Od měsíce března do července 2012 probíhala rekonstrukce naší klubovny v hasičárně. Z nevelké místnůstky, která právě pro svou nedostačující velikost byla minimálně využívána, vznikla klubovna, která již pohodlně pojme všechny aktivní členy našeho SDH. Rekonstrukce se účastinilo mnoho členů, ale i přátel našeho SDH. Mnozí přispěli nejen svou dobrovolnou prací, ale i materiálně či sponzorsky. Za jejich odvedenou práci a podporu jim patří veliké DÍKY. První řádná schůze SDH se zde konala 24.6.2012.

13 našich žen hasiček dalo opět dohromady 2 soutěžní družstva a vyrazilo dne 14.7.2012 do boje o pohár starosty obce Rynárec. Počasí moc nepřálo, trať tedy nebyla úplně OK, k tomu 1. družstvo nečekaně muselo nastoupit o mnoho dříve než bylo zapsáno na startovní listině, ale zvládly to !! S časem 30,14 s si odvážejí pohár za 1. místo. Druhé družstvo žen naopak chvíli čekalo a v děšti podaly také výborný čas - 32,27 s. O pouhých 0,12 s bylo ale lepší družtvo žen z Vokova, takže nakonec náš druhý "manšaft" pobral pohár za 3. místo. Sympatickým ženám z Vokova blahopřejeme, jsou to šikuly, začaly hasit letos a už domů vozí poháry :-)). Také nám rynárečtí kromě pohárů udělali radost věcnými dary, malý soudek Plzně, plechovky Kozlíka a dárkový koš plný dobrot nás opravdu moooc potěšil ! Ani 2 soutěžní družstva vyskytenských dětí nezahálela a soutěže se zúčastnila. Konkurence však byla veliká, ale i tak mohou být se svými výkony spokojení. Za 5. a 6. místo si odvážejí spousty dobrot.

18.8.2012 vyrazila 12-náctka vyskytenských hasiček na soutěž do oblíbené Veselé. Dorazilo celkově 7 družstev. Naše B-čko pobralo pohár za druhé místo a A-čko se pro tentokráte muselo spokojit s bramborovou medailí. Ale opět se nám líbilo. Topinky s maglajzem nezklamaly ! I pivní štafetu si čtyřka nejodvážnějších střihla a umístění na 5. místě v takové konkurenci "pijanů" nás víc než potěšila.

6.9.2012 se uskutečnila brigáda na dřevo. Všem zúčastněným děkujeme za pomoc.

8.9.2012 nám SDH Branišov uspořádal přátelskou pohárovou soutěž, které se účastnila pouze družstva našeho okrsku. Družstvo mužů vybojovalo pohár za 3. místo, děti si odvážení pohár za skvělé 1. místo a ženy obohatily svou sbírku cenných kovů o poháry za 1. a 3. místo. Opět dosáhly výborného času pod 30-sekundovou hranicí.

22.9.2012 vyrazila 2 družsta žen na poslední soutěž do Kletečné. Tentokráte získala zkušenosti v oblasti provedení požárního útoku za prudkého deště. Hlavní rozhodčí rozhodl, že soutěž nebude přerušena ani na minutu, takže jsme vyrazily vstříc dešti a větru...jaká byla naše radost, když hned po našem zdařilém útoku přestalo pršet !! Jednalo se o 10-min. přeháňku. Promoklé až na kost jsme se vracely na základnu s další novou zkušeností......a bez bramboráků, klobás a prasečího grilovaného masa......

20.10.2012 jsme i přes nejasnosti s povolením o nakládání s vodami pořádali již tradiční výlov „Návesáku“. Netradiční však byla „výlovní“ základna. Poprvé jsme kapry zabíjeli a smažili v nové klubovně v hasičárně. Celkem jsme vylovili asi 110 kaprů, nasazeno jich bylo 150. Každému členu SDH patřil jeden kus kapra. Zbytek se snědl na místě nebo byl darován pravidelným sponzorům našeho SDH.

30.11.2012 proběhla výroční valná hromada, kde byla shrnuta činnost našeho SDH za rok 2012, byly přiblíženy plány na rok 2013.
2.12.2012 - příprava krmení pro ryby. Děkujeme zúčastněným členům.

31.12.2012-jako každý rok jsme pořádali silvestrovskou závabu. I přes menší účast se vydařila a my přivítali nový rok jak se patří - se sklenkou v ruce, v přátelské atmosféře a s přáním všeho dobrého.