design
 

Pelhřimovský deník o Zlatém erbu

Zlatý erb: soutěží sedm webů z okresu

20.2.2013 14:33

Pelhřimovsko – I letos vyhlásilo sdružení Zlatý erb soutěž se stejnojmenným názvem o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí.

Do krajského kola 15. ročníku soutěžního klání se od pondělí 4. února přihlašovala města, obce i sbory dobrovolných hasičů také z Pelhřimovského okresu.
V kategorii nejlepší webová stránka města se o úspěšné umístění v konkurenci deseti měst utká Humpolec, který se zároveň přihlásil i do kategorie nejlepší elektronická služba, a to s mobilní verzí webu.

Web města určený pro mobilní zařízení vznikl teprve na podzim minulého roku, takže na důkladné uživatelské prověření ještě čeká. „Město Humpolec usiluje o to, aby jeho internetové stránky byly modernější a pro internetové uživatele i přehlednější. Proto se stále ve spolupráci s Milanem Kopicem snažíme o vylepšování městského webu," komentoval účast v soutěži místostarosta Humpolce Roman Brzoň.

Do kategorie nejlepší webová stránka obce, ve které své weby porovná celkem 16 obcí, se z Pelhřimovska přihlásily hned dva soutěžící, a to obce Horní Ves a Kaliště.

Čtyři naděje

Ovšem nejpočetnější zastoupení má okres v podkategorii nejlepší web hasičů.

Z dvanácti soutěžních týmů jsou hned čtyři z Pelhřimovska. Jedním z nich je i Sbor dobrovolných hasičů Vyskytná, který v Zlatém erbu není žádným nováčkem. V minulém roce totiž obsadil ve stejné kategorii i podkategorii krásné třetí místo.

„Pro nás to bylo především velké překvapení. Nečekali jsme, že dokážeme takhle zabodovat v konkurenci velkých měst. Od loňska jsme ale web nijak zásadně neaktualizovali, protože se zaměřujeme spíše na oslavy letošních stotřicátých narozenin sboru, takže uvidíme, jak to tentokrát dopadne," prozradila členka SDH Vyskytná a správkyně webových stránek Alena Paclíková.

Dalšími dvěma adepty na výhru v této kategorii jsou Sbory dobrovolných hasičů Píšť a Kamenice nad Lipou. Do soutěže se na poslední chvíli přihlásil také Sbor dobrovolných hasičů Želiv 2 – psovodi.

„Zlatého erbu se zúčastňujeme především proto, abychom vešli do povědomí veřejnosti. Naděje do výhry našeho webu v takové konkurenci upřímně moc nevkládáme, ale uvidíme," objasnila důvody účasti v soutěži starostka sboru Květa Kasalová.

Druhou podkategorií v rámci zvláštní kategorie je nejlepší web krajské příspěvkové organizace Kraje Vysočina, kde však Pelhřimovsko své zástupce nemá.

Co je Zlatý erb
Soutěž Zlatý erb se pořádá ve spolupráci se sdružením Český zavináč, Svazem měst a obcí a portálem Města a obce online v rámci konference ISSS. Hlavním cílem je podpořit modernizaci místní a regionální správy prostřednictvím rozvoje internetových informačních služeb pro občany, čímž je možné rovněž přispět ke zkvalitnění života v obcích, městech a krajích.

Aneta Slavíková
www.pelhrimovskydenik.cz28.2.2013  Jdeme do finále !!!

Naše stránky se opět dostaly do finále soutěže ZLATÝ ERB ve zvláštní kategorii Kraje Vysočina o nejlepší webové stránky dobrovolných hasičů. Nečekali jsme, že obhájíme loňský postup do finálových řad, proto je naše radost ohromná a oslavy budou jistě ještě větší !

Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků se uskuteční 11.3.2013 na Krajském úřadě Kraje Vysočina.

O konečném umístění ve finálové trojici vás budeme informovat.
Děkujeme za vaši podporu.
 
 
design

1. místo v soutěži Zlatý erb pro SDH Vyskytná

Dne 11.3.2013 jsme se na Krajském úřadě zúčastnili slavnostního vyhlášení vítězů soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky.

Ve zvláštní kategorii Kraje Vysočina pro dobrovolné sbory hasičů se stránky SDH Jámy umístily na 3. místě, stránky SDH Libice nad Doubravou obsadily 2. místo a naše stránky skončily na neuvěřitelném 1. místě !

"Vyhráli jsme !"

Odvezli jsme si zarámovaný diplom, poukaz od společnosti Požární bezpečnost s.r.o., Jihlava v hodnotě 5.000,- Kč, fotoaparát Nicon a mnoho dalšího.

Děkujeme všem, kteří drželi palce.

Celkové výsledky:
http://www.kr-vysocina.cz/nejlepsi-webove-stranky-v-kraji-maji-jihlava-a-okrisky/d-4049954/p1=1013

Jak jsme ten velký den zaznamenali my:


obrazek2274designobrazek2274designobrazek2274designobrazek2274
design
obrazek2274designobrazek2274designobrazek2274designobrazek2274
design


Jak ho zaznamenali pořadatelé Zlatého erbu:
http://zlatyerb.obce.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200005&id=1165


obrazek2275designobrazek2275designobrazek2275designobrazek2275
designobrazek2281designobrazek2281designobrazek2281design    Kompletní výsledky a hodnocení poroty:Starosta SDH Vyskytná pro Pelhřimovský deník

Vyskytná: Hasiči z Vyskytné zabodovali

Desátý ročník krajského kola soutěže Zlatý erb 2013 přinesl i úspěch pro Pelhřimovsko. Jediným zástupcem našeho regionu, který  v soutěži bodoval, byl Sbor dobrovolných hasičů (SDH) z Vyskytné. Jejich webové stránky se umístily na prvním místě. „Úspěch nás velmi potěšil. Dostali jsme krásný dárek ke 130. výročí založení našeho sboru, které letos slavíme,“ nechal se slyšet starosta SDH Vyskytná Josef Fridrichovský. Sbor má v současné době 83 členů. O webové stránky, které jsou přehledné a obsahují například informace o historii sboru, kalendář aktuálních soutěží nebo hasičské desatero či modlitbu, se starají dvě ženy. „Loni jsme v krajské soutěži skončili třetí. Letos jsme si mysleli, že dopadneme stejně. Jsme mile potěšeni a je to pro nás impuls k další práci,“ dodal starosta SDH.