design
 

 

Do roku 2019 vstupuje náš sbor ze 75 členy.

Začátkem roku došlo ke změně webmastera, naše sestra Ála předala správu webu sestře Ireně. Děkujeme naší sestře Aleně za perfektně vedené stránky, díky níž jsme již 4x vyhráli soutěž o zlatý erb.

Okrsková výroční schůze se konala 8.2.2019 v Branišově, za náš sbor se jí účastnil Vondrák Michal, Vojtěch Litomiský

Ke konci ledna nám obec předala nový hasičský vůz, ruské výroby značky GAZ, s obsahem 2900m3, záběr 4x4. Budeme doufat, že najedeme spoustu kilometrů bez poruch.

16.2.2019 se konal hasičský ples s kapelou „Ústřední topení“, která se velmi líbila, jako každý rok hlavní cenou byl zájezd do Itálie. Účast bylo 120 osob, prodáno 1100 lístků/ z toho 130 cen vyhrávajících, ostatní do slosování/.

2.3.2019 byl plánovaný masopust, jelikož se nám nepodařilo sehnat muzikanta, masopust se neuskutečnil.

31.3.2019 požár v obecním lese za koupalištěm směrem na Křemešník. Vznítily se již spálené hromady klestí po těžbě.

13.4.2019    sběr šrotu, který byl rozdělen na dvě party, po sběru šrotu se sešli hasiči na vynikající hovězí guláš, který uvařili naše skvělé sestry Irena s Jaruškou. Samozřejmě nechyběla i vynikající buchta. Sebralo se 66 q šrotu, děkujeme všem zúčastněným i občanům.

30.4.2019 jsme opět za spolupráce obce uspořádali stavení máje s průvodem k jankovskému kopci, kde jsme pálili čarodějnice.

1.6.2019 proběhlo kácení máje, doprovázeno živou hudbou, estrádou koní. Pro děti byl připraven skákací hrad a elektrická autíčka. K občerstvení byly připraveny hranolky, párek v rohlíku a klobásy. Na této akci byl veřejnosti představen nový hasičský automobil GAZ, který posvětil vikář P.Mgr. Martin Brácha.

Na dětský den 2.6. připravili naši mladí hasiči pro děti pěnu.

29.6. 2019 jsme se za velice vydařeného počasí zúčastnili okrskového cvičení v Sedlištích, kde se naši muži a mládež umístili na 3 a 4 místě s časy 27:52 a 29:70.  

10.8.2019 jsme uspořádali tradiční posezení pro hasiče, jako poděkování za odvedenou práci. Počasí nám sice nepřálo, ale i přes to jsme si večer příjemně užili při muzice s kytarou.

26.10.2019 jsme pořádali rybí hody spojené s výlovem rybníku. Odpoledne naše sestry hasičky balovaly a smažily rybí řízky.

6.11.2019 se naše zásahová jednotka zúčastnila cvičení IZS, kde spolu s hasičským záchranným sborem, policií a zdravotní záchrannou službou nacvičovala pátrání po pohřešovaných osobách v lesním porostu v okolí hájovny Korce.

29.11.2019 proběhla výroční valná hromada, kde rekapitulujeme celý rok. Letos proběhla v zasedací místnosti obecního úřadu z důvodu zavřené hospody. V letošním roce náš bratr hasič Jaroslav Neomýtka oslavil 70-té narozeniny a bratr Zdeněk Štěpán oslavil 60.let - gratulujeme.

Samozřejmě musíme vzpomenout i smutné zprávy, v letošním roce nás opustili sestra a bratři hasiči: Miroslava Fridrichovská, Josef Řáda a Zdeněk Krejčí. Čest jejich památce.

Zásahová jednotka vyjížděla k mimořádné události celkem devětkrát. Ve dvou případech se jednalo o požár, v těch ostatních o odstraňování popadaných stromů přes komunikace a vyčerpání vody ze studny.

V průběhu roku si naše mládež upravila garáž, došlo k vybudování dřevěného patra nad starou stříkačkou.